Projekt Uczelnia bez barier

Realizacja projektu "Uczelnia bez barier"

25.09.2019

Celem projektu jest likwidacja barier w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym na UPJPII przez wdrożenie zmian organizacyjnych i podniesienie świadomości i kompetencji kadry uczelni w zakresie niepełnosprawności, realizację działań mających na celu zapewnienie przez uczelnię dostępności komunikacyjnej, dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (narzędzi informatycznych, procedur i regulaminów odnoszących się do procesu dydaktycznego oraz realizacje działań z zakresu dostępności architektonicznej.

W ramach projektu w latach 2020-2022 realizowane będą działania obejmujące:

• opracowanie i przeprowadzenie szkoleń oraz konsultacji dot. podnoszenia wiedzy i kompetencji kadry admin. i naukowo dydaktycznej Uczelni na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami;
  • opracowanie wdrożenie procedur i regulaminów dot. studiowania osób z niepełnosprawnościami;
  • dostosowanie infrastruktury budowlanej i informatycznej dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy na stronę Projektu:  https://uczelniabezbarier.upjp2.edu.pl/