Konferencje z cyklu "Student z niepełnosprawnością..."

Pierwsza edycja konferencji  z cyklu „Student z niepełnosprawnością w środowisku akademickim” odbyła się w czerwcu 2010 roku i w całości była poświęcona doświadczeniom budowania systemu wsparcia dla studentów z niepełnosprawnościami.

Podczas drugiej edycji konferencji (2015), dzieliliśmy się wieloma nowymi doświadczeniami w pracy ze studentami z niepełnosprawnością, wymienialiśmy dobre praktyki, nadto poszerzyliśmy obszar naszych rozważań o tematykę związaną z pozauczelnianym funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami.

W roku 2017 rozważania były poświęcone tematyce funkcjonowania społecznego i zawodowego dorosłych osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach - edukacji, pracy, rodziny i innych.

W roku 2019 naszą uwagę skoncentrowaliśmy na zagadnieniach jakości życia osób z niepełnosprawnościami. Zagadnienie jakości w ostatnich latach jest popularne głównie na gruncie public relations i marketingu. Nie zmienia to jednak faktu, że zagadnienie to odnoszone jest od wielu już lat do jakości życia osób ze specjalnymi potrzebami.